İmplant Kaç Günde Takılır?

İmplant Kaç Günde Takılır?

İmplant tedavisinin meşakkatli bir işlem olduğunu biliyorsunuzdur. Gerek maddi açıdan gerekse manevi olarak insan implant diş tedavisi yaptırdığında biraz yoruluyor. Ancak implantı kullanmaya başladığında buna değdiğini anlıyor. İmplant diş yapım süreci ile ilgili genel bilgilerimiz olmasına rağmen bu konuda ayrıntılı bilgiye pek sahip değiliz. Bu nedenle implant kaç günde takılır, implant bekleme süresi, implant dikişleri kaç gün sonra alınır, implant sonrası ağrı kaç gün sürer gibi soruları bu işin uzmanı Sayın Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya sorduk. Bize verdiği aydınlatıcı bilgiler için kendisine teşekkür ederiz. Kendileri İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniği kurucusudur. Halen Cennet metrobüs durağındaki Korudent Diş Kliniğinde hizmet verdirmektedirler.

İmplant Yapım Süresi Ne Kadar?

İmplant tedavisinde işlemin tamamen bitirilmesi için geçen süre implant tedavi süresi olarak adlandırılmalıdır. Bu süre birinci aşamada planlama ve uygulama ile başlar. Röntgen tetkikleri ve implant yapımı bir günde tamamlanabilmektedir. İmplant uygulandıktan sonra bir hafta içerisinde kontrol ve dikişlerin alınması gerçekleştirilir. birinci cerrahi aşama tamamlandıktan sonra bekleme süresi başlar.

Bekleme aşamasında implant ile çene kemiği arasında osseointegrasyon denilen titanyum ile kemik bağı oluşumu beklenir. Kemik durumuna göre bu 2 ile 3 ay olabilir. Genellikle iki üç ay içerisinde tamamlanıyor olasa bile bazen kemik tozu uygulamaları nedeni ile 6 aya kadar beklemek icap edebilmektedir.

Üçüncü ayda artık kemik ile bağlantısı kuvvetlenen implantın üzeri açılır. İyileşme başlığı denilen metal silindirler implant kapak vidası çıkarılarak diş eti üzerine çıkacak şekilde yerleştirilir. Healing aşaması olarak da adlandırılan bu aşamada diş etinin iyileşmesi için duruma göre 3 ile 15 gün arasında bir süre beklenilmesi icap etmektedir.

Diş etinin iyileşmesini takiben artık ölçü aşamasına gelinir. İmplant üzerine ölçü parçaları takılır. Ağızdan silikon ölçü dikkatli bir şekilde alınır. Artık top diş teknisyenin dedir. Alına ölçüye göre en uygun biçimde implant üzeri diş protezlerini hekimin istek ve beklentileri doğrultusunda gerçekleştirmeye gayret eder.

  1. Cerrahi aşama
  2. İyileşme başlıkları
  3. Ölçü
  4. Provalar
  5. Bitim

şeklinde özetleyebileceğimiz aşamalar mevcuttur. Bu işlemler için her bir aşama hatasız uygulanmalıdır. Hekimin tecrübe ve bilgisi ile malzeme ve diş laboratuvarının becerisi birleştiğinde sonuç gerçekten inanılmaz olacaktır.

İmplant yapımı
İmplant yapımı

İmplant Sayısı Neleri Etkiler?

Yapılacak implantların sayısı ve yeri bu işin aslında en can alıcı noktasıdır. İyi planlama dediğimiz implantların yerleşimi tedavi başarısının yarıdan fazlasıdır aslında. İmplantlar arasındaki mesafe, üzerine yapılacak dişin boyutları, çiğneme kaslarının etkinlikleri göz önüne alınarak bir planlama gerçekleştirilmelidir.

İyi planlanmış bir implant tedavisi kişiye ömür boyu kullanım olanağı sağlar. Ancak piyasada yapılmış implantların pek çoğunun hatalı planlandığına da şahit olmaktayız. İmplant üzerindeki dişlerin sağlıksız olmasına neden olan bu durum maalesef implant kayıplarına da sebebiyet vermektedir.

İmplant Kaç Günde İyileşir?

Cerrahi işlem sonrası ilk genede kendinizi daha rahat hissedersiniz. İmplant için size önerdiğimiz ilaçları düzenli kullanmanız durumunda implant sonrası ağrı problemi yaşamazsınız. Bu ilaç tertibi antibiyotik, ağrı kesici ve ağız gargarasından ibarettir.

Üst çene implant bekleme süresi sinüs boşluklarının olması sebebi ile 6 aya kadar uzamaktadır. Bu durum olmasa bile üst çene kemiğinin süngerimsi yapısı nedeni ile üst çene için bekleme süresi 30 ün kadar daha fazla olabilmektedir.

İmplant ağrısı kaç gün sürer diye soranlara implant ağrımaz diyerek cevap vermek istemesem de gerçekten implant ağrımaz. İmplant yerleştirmek için açılan kemik yuvasında bir miktar doğal biyolojik tepki görülür. Bu tepki biraz ödem yani şişliktir. Bir miktar da ağrı hissedilse bile tedavi öncesi içilen ilaçlar yardımı ile artık implant uygulama sonrası ağrı görülmez.

İmplant ve Dikiş

Kaç dikiş atıldı? sorusu ve implant dikişleri kaç gün sonra alınır? sorusu da işlemi takiben sık karşılaştığımız bize gelen iki sorudur. Bu işlemde atılan dikiş sayısının hiç önemi yoktur.
implant diş ağrısı kaç gün sürer,implant kaç gün sürer, implant sonrası ağrı kaç gün sürer, implant ağrısı kaç gün sürer, implant dikişleri kaç gün sonra alınır, İmplant kaç ayda takılır? implant kaç ay sürer? implant kaç ayda biter? implant kaç aşamada yapılır? implant kaç ayda iyileşir? implant kac ayda yapılır? kaç adet implant? implant kaç ay sonra takılır?

İmplant Kaç Euro?

Bu soru için farklı implant markaları için farklı cevapla vermek mümkün. İmplant fiyatları ile implantın kalitesine tam bir karar veremeyebilirsiniz. En iyi implantı hatalı uygulama ile kaybedebilirsiniz.

İmplant yapımı ile alakalı en fazla aldığımız sorulardan birisi de gerçekten implant fiyatları ile alakalı. İmplant diş tedavisi için kaç implant gerekir? implant kaç para?

İmplant kaç günde olur? bir günde uygulansa bile üzerine yapılacak diş için bekleme süreleri söz konusudur.

İmplant Kaç Yıl Dayanır?

Ömür boyu kullanılmak üzere tasarlanıp uygulansalar da her implantın ömür boyu kullanılmasına kimse garanti veremez. Ancak implantlar seneler boyu ağızda kalabilecek şekilde üretilmişlerdir.

Alt çeneye kaç implant yapılır?

Alt çene implant sayısı olarak masumdur. Hiç dişi olmayan hastaya kaç implant dediğimizde en az 2 implant ve en çok 8 implant diyebiliriz. Kaç implant yapılabilir? sorusu her vaka için değişebilmekle beraber

İmplant Kaç Yıl Dayanır?

İmplant tedavisi ile ilgili kafalar o kadar karışık ki. Bin bir türlü soru kafalarda dönüp dolaşıyor. Siz de bu yazıyı okumaya başladığınıza göre implant tedavisi ile ilgili merak içerisindesiniz. Bazen implant fiyatları merak ediliyor. Bazen de İmplant kaç ayda takılır? implant kaç ay sürer? implant kaç ayda biter? implant kaç aşamada yapılır? implant kaç ayda iyileşir? implant kaç ayda yapılır? soruları ile meşgul oluyoruz. Ama asıl mesele implant kaç yıl dayanır? 

İmplant Ömrü 5570236485088545

İmplantların ömrü bana göre fiyatlarından daha önemlidir. İmplant kullanma süresi olarak da isimlendirebiliriz implant ömrünü. İnternette okuduğunuz vaya okuyacağınız yazılar içerisinde implantların kullanım ömürleri ile ilgili gerçek bilgi veren pek yazı bulamayabilirsiniz. Artık ticarete dönüşmüş sağlık sektöründe sadece implant yapmayı düşünen sağlık kurumları ile karşı karşıyayız farkındaysanız.

implant Kaç Yıl Dayanır?

Bu soru o kadar önemli ki aslında. Belki de günlerdir kafanızı kurcalayan aşağıdaki soruların hepsinden yani hepsinin toplamından daha önemli. Size implant gerektiğini öğrendiğinizden beri kaç soruyu kendi kendinize sordunuz?

bu sorulardan daha önemli bir soru yapılan implantın ne kadar dayanacağı değil mi? Ucuz yapılan bir implant düşünün ki yıl kullandınız. bunu size maliyeti ne kadar oldu? Yıl başına birim fiyat ile hesapladığınızda çok pahalı. Ama başka bir implant yaptırdınız. biraz daha yüksek bir fiyat ödediniz. Ama onu yirmi yıl kullandınız. Bu durumda implant fiyatı daha ucuz hatta bedava gibi oldu size değil mi? İşte implant tedavisi böyle bir tedavidir. Baştan biraz fazla ücret öderseniz bunun karşılığını yıllar içerisinde kullanım ile birlikte geri alabilirsiniz.

İmplant kaç yıl garantili?

İmplant garantisi ile ilgili pek çok bilgi dolaşıyor. İki yıl diyen de duyarsınız beş yıl diyen de. Asıl çarpıcı olan ömür boyu implant garantisi. Hiç hoşunuza gitmeyecek ama ömür boyu garanti diye bir şey yok. Var desm de inanacak mısınız yoksa? Kendi dişleriniz. ana dişleriniz yani ömür boyu kaldı mı ağzınızda? Hayır tabiki. Pazarlama tekniği olarak hastayı bir nevi kandırma gibi bir şey ömür boyu garanti kelimesi. Ne demek ömür boyu garanti. vidanın paslanmaya ve kırılmasına karşı bir garanti demek. Ama sizin anladığınız ömür boyu garantili implant ne demek? Ben ölene kadar bu implantlar süper bir şekilde baba hizmet edecek. Yok öyle bir şey. Ne kendinizi kandırın, ne de başkalarının sizi kandırmasına müsaade edin. İmplantlar sizin kullanımınıza bağlı olarak gene sağlık durumunuza bağlı olarak kullanılır. Kullanım ömürleri de size bağlıdır. İmplant kemik içerisinde zaten kemik ile tutunma sağlandıktan sonra sorun kalmamış kendi diş kökünüz gibi olmuştur. Büyük bir hastalık geçirmez iseniz sorun olmaz. Dişleri temiz tutarsanız sorun olmaz. Diş gıcırdatma yapmaz iseniz sorun olmaz. ama ömür boyu bunlara maruz kalmayacağımızın garantisini size kim verebilir.

Pazarlamacıların kelime oyunları ile kendinizi kandırmayın. Siz implantlarınızı dikkatli kullanın. İyi fırçalayın. Senede bir defa kontrol ettirin.

İmplant kaç yıl kullanılır?

Yukarıda da anlattım. İmplant tedavisi uzun yıllar kullanılmak için uygulanan bir tedavidir. Genel sağlık durumunda problem yaşanmaz ise, diş sıkma gıcırdatma olmaz ise, ağız bakımı iyi yapılır ise sorunsuz kullanırsınız. Ama bakımsız kalan implantların çevre dokularında yıkım başlar ise işiniz zor gerçekten. İmplant problemleri ile baş etmek oldukça güç. En iyi implant bile bakımsız kaldığında tıpkı kendi dişlerinizin size çıkardığı sorun gibi sorun çıkarabilir.

Senede bir diş hekimine gitmek ve diş bakımını hekimin önerileri doğrultusunda yapmak gerekir.

Hiç Diş Olmayan Ağızda Kaç İmplant Gerekir?

Dişler bize çok lazım. Ama çeşitli nedenler ile onlar kaybediyoruz. Yaygın diş kayıplarında hem çiğneme işlevimiz hem estetiğimiz bozuluyor. Bunu telafi etmek için de diş tedavileri ve protez için diş hekiminin kapısını çalıyoruz değil mi? Bu yazıda size bütün dişlerini kaybeden bir kişinin ağzına kaç implant ile tedavi uygulanabildiğinden bahsedeceğiz. bildiğiniz gibi diş ve tıp bilimlerinde her tedavi kişiye özel planlanıp uygulaması gerçekleştiriliyor. Her kişi için en doğru tedavi planı farklı oluyor. Ama genel anlamda tam dişsiz ağızda implant yaklaşımı nasıl oluyor bu yazıda size bunu aktarmak istiyoruz. Eksik olmasın bilgi ve tecrübeleri ile bize son derece büyük destek veren çok saygın ve tecrübeli bir diş hekimimiz var. En doğru bilgileri kendisinden ilk ağızdan alıyoruz. İnternette yanlış çeviriler veya reklam amaçlı yazılar biz bilgi sağlamıyor değil mi? Bu yazıda gerçek bilgiye bizimle ulaşabileceksiniz.

Diş kayıpları en fazla diş çürüğü ve diş eti hastalıları nedeni ile gerçekleşiyor. bütün dişlerin kaybedilmesi de en fazla diş eti hastalığı sebebi ile görülüyor. Yaygın diş kanamaları ile başlayan sorun diş eti kanaması ve diş eti çekilmesi sonrasında diş sallanması ve bütün dişlerin çekimine kadar bir süreç izlemekte.

Dişler sallanmaya başladıktan sonra artık çok geç. Er yada geç dişler çekilecek.

Çekilen dişlerin yerine de diş protezi gerekecek. Neden mi? Çiğneme olmadan sindirim olmaz çünkü. Zaman içerisinde mide barsak hastalıkları, hazımsızlık gibi sorunlar yaşamak istemiyor isek dişleri yeniden yatırmalı ve diş fonksiyonlarını geri kazanmalıyız. Bütün dişler çekildi ve siz tam protez kullanmak istemiyorsunuz. Dişlerim yemek yerken oynamasın diyorsunuz sanırım. Evet buna göre size birkaç farklı diş tedavi planı yapılabilir.

EN AZ KAÇ İMPLANT?

Alt ve üst çene için kaç implant uygulanacağı farklıdır. Alt çenede kemik daha sert oması sebebi ile en az iki implant ve üzerine bir takılıp çıkarılabilen protez uygundur.

Üst çene için iki implant ve üzerine bir protez uygun bir tedavi yöntemi değildir. Kemik üst çenede daha süngerimsi yapıdadır ve Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan aldığımız bilgilere göre üst çenede en az dört implant üzerine bir protez uygulaması mümkün olabilmektedir. Bu planlama ile her iki çenede implant uygulanarak kullanılacak protez hastaya iyi bir çiğneme ve estetik fonksiyon sağlayabilmektedir. İmplant destekli sabit protez fiyatları ve tam dişsiz ağızlarda implant fiyatı hakkında aşağıda bilgiler bulacaksınız.

EN ÇOK KAÇ İMPLANT, EN AZ KAÇ İMPLANT GEREKİR?

Genelde bütçelerin kısıtlı olması implant tedavisi için ayrılması gereken tutarı da sınırlar. İmplant sayısının implant ile diş tedavi fiyatlarını önemli ölçüde etkilediğini biliyoruz. Ağzında hiç diş olmayan bir hasta için implant tedavisi alternatifleri ve bunların fiyat farkları ile ilgili bilgiler paylaşacağım. Ekonomik olarak daha ucuz implant tedavisi için en az kaç implant gerekir sorusu ile en çok kaç implant sorusunun cevaplarını mantık süzgecinizden geçirerek sizin için önerilen tedaviye karar verebilmeniz mümkün olabilecek.

Komple İmplant Diş

Alt ve üst çenede hiç diş olmadığını sıklıkla görüyoruz. komple implant diş yaptırmak istiyorum diyen bir hastanın da komple diş arzusunun ne olduğu farklı olabiliyor. Burada komple alt ve üst çene dişlerini yerine koymak mı? Yoksa her diş için bir implant yaptırmak mı? Komple implant diş kelimesini farklı anlamlar ile kullanan hastalar olduğunu görüyorum klinik hayatımda. Önce dişsizliği mi gidermek istiyorum anlamında kullanıldığı duruma bakalım.

Hiç dişiniz yok ve çiğnemek istiyorsunuz. alt ve üst çene için damak protezi veya tam protez ile eksik dişler yerine diş yapılabilir. bu tam protezler takılıp çıkarılır Hareketli protezler olarak adlandırılan bu tip protezlerin iki çeşidi vardır. İmplant destekli hareketli protezler ve damak destekli hareketli protezler. İmplant ile tutunarak daha kolay çiğneme ve konuşmamıza olanak sağlayan implant destekli protezler için alt çenede ve üst çenede kaç implant gerekeceği ile ilgili bilgileri aşağıda anlatacağım. Bu implant sayılarının neye göre değiştiği hakkında da bilgi sahibi olacaksınız. Sizin için özel bir tedavi planı yapmamızı isterseniz www.drsertac.com/iletisim sayfasından randevu alarak ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Üst Çene İmplant Uygulaması

Üst çenede bulunan dişlerimiz yerine getirdikleri ısırma kesme fonksiyonlarının yanı sıra başka önemi işlevlere de sahip. Ne şe yarıyor biliyorsunuz sanırım. Konuşmamız esnasında sesleri çıkarırken dilimizin önünde bir duvar gibi durarak ses oluşumuna katkı sağlıyor. Üst dişleri olmayan kişilerin konuşmaları peltekleşir ve zor anlaşılır. Diğer bir önemli işlev ise estetik görüntüdür. Gülme sırasında diş görüntüsü ifadenin önemli bir bileşenidir. Bu görüntüden de mahrum kalmak istemeyiz. Bir diğer işlev ise dudak ve yanağa verdiği destek.

Yukarıda saydığım nedenlerden dolayı üst çene dişler kaybedildiğinde hemen yerine yenilerini yaptırmak istemekten daha doğal bir durum yoktur. Üst çene implant uygulamasında alt çene implant uygulaması na göre bazı farklılıklar var. Birincisi üst çene kemiğinin sertliği. Kemik yapısı süngerimsi bir kemiktir. Daha kolay erime olur. Yoğunluk olarak da daha az yoğun ve gözenekli bir yapıda olan üst çene kemiği implant için alt çene kemiğine göre daha dezavantajlıdır.

Yukarıda saydığım sebepler nedeni ile üst çenede hiç diş olmadığı durumlarda en az dört implant üzeri protez uygulaması önerilir. İmplant sayısı iki olduğunda maalesef zaman içerisinde bu implantları kaybedildiği bilimsel olarak ortaya koyulmuş bir gerçektir. Sabit diş istenildiğinde ise altı implant zerine on veya on iki diş uygulanabilmektedir. Üst çenede altı implant uygulaması için arka azı diş bölgelerine de uygulama yapılması gerekir. Sinüs boşluklarının olduğu bu alanda kemik yüksekliği her zaman yeterli olmayabilir. Sinüs lifting işlemi adı verilen kemik tozu ile sinüs tabanını yükseltme işlemi yapılması gerekir. Bu işlem için ilave ücret ve zamana ihtiyaç vardır. Kemik tozu ile ilgili yazımı https://www.drsertac.com/dis-tedavisinde-kemik-tozu bu linkte bulabilirsiniz.

Üst Çene İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları alt çene veya üst çene olarak farklı değildir aslında. ama uygulama biçimleri ve sayıları farklı olduğu için üst çene implant ücreti alt çene implant fiyatlarından daha yüksek olmaktadır. Üst çenede en az maliyetli implant uygulaması için dört implant gerekir. Bu tam dişsiz ağız yani ağzında hiç diş olmayan için bir tedavi planı tabi. bu tür bir işlem yapılacağında implant uygulandıktan sonra üzerine bir takılıp çıkarılabilen diş protezi uygulanması gerekir. Dört implant ve protez fiyatı yaklaşık 2500-3500 Euro seviyelerinde olmaktadır.

Alt Çene İmplant Uygulaması

Üst çene için gereken en az dört implant alt çenede kemik yapısı nedeni ile ikiye düşer. İki köpek dişi bölgesinde yani bir sağ bir sol tarafa uygulanan implant sayesinde alt çene tam dişsizlik sorunu çözülmüş olur. İki implant üzeri takılıp çıkarılabilen bir protezin kullanımı hiç diş olmayan ağza yapılan total protezden çok çok daha rahattır. Hastalar hayatlarının kurtulduğunu ifade ederler. Tabi bazı hastalar için kemik hacmi ve sertliğine göre planlamada bu sayı dört olarak belirlenebilir. Bu ayrıntılar için röntgen çektirilerek hekim muayenesi yapılması gerekir. Genel çerçevede verilen bilgiler her zaman her durum için geçerli olmayabilmektedir.

Alt Çene İmplant Fiyatları

alt çenede iki implant ile takılıp çıkarılan protez uygulamasının mümkün olduğunu yukarıda anlattık. İmplant sayısı az olduğunda alt çene implant fiyatları da üst çene implant fiyatlarına göre daha az olabilmektedir. Genel olarak iki implant uygulaması ve üzerine takılıp çıkarılan bir hareketli protez uygulandığında 1500-2500 Euro aralığında bir maliyet ortaya çıkmaktadır.

KAÇ İMPLANT

KAÇ İMPLANT

Kaybedilen dişlerden sonra gündem artık bu diş kurtulur mu olmuyor değil mi? Çekilmiş dişlerin yerine implant uygulaması için araştıralar başlıyor. Hatta belki de dişi çeken doktorun söylediği implant fiyatı fazla geldiği için daha ucuz fiyat ile implant yaptırabilir miyim diye bir arayışa giriyor insan.

AĞZIMA KAÇ İMPLANT GEREKECEK?

Maliyetler önem kazanmaya başladığında implant sayısının da bu toplam tutarın en büyük bileşeni olduğunu görmeye başlıyoruz. Şimdi size sizin ağzınıza kaç implant gerekeceği ile ilgili bilgi vermek isteriz. Ama bizim sizin ağız diş durumunuzu bilmemiz gerekiyor. Bize bir röntgen ve mevcut durumunuz ile ilgili bilgilendirici bir yazı yazar ve iletişim formundan gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırız. Web sitelerinde verilen bilgiler genel mahiyette bilgi amaçlıdır. Hiçbir zaman hekimin hasta muayenesi ile elde edeceği veriler ile yapacağı teşhis ve tedavi planı yerine geçemez.

KAÇ İMPLANT?

Size belli başlı hangi durumda kaç implant gerektiği ile ilgili bilgileri de hemen burada vermek isteriz. Bakın tek dişiniz çekildi ise ve o dişin yanındaki dişler sağlama ve sağlıklı ise oraya bir implant yeterli olacaktır. Yan yana iki diş çekilir ise de iki implant gerekir genellikle. Kemik çapı ve eksik diş bölgesinin durumu bazı durumlarda iki diş eksikliğinde tek implant için uygun olabilmektedir.

Üç dişim eksik diyorsanız size yine iki implant önerilebilir. Genellikle ön ve arkaya bir implant ve ortadaki eksik diş yerine bir köprü gövdesi şeklinde tasarın gerçekleştirilir. Üç diş eksik ve iki implant güzel değil mi. Bu durum implantların en verimli kullanıldığı durumdur. Üç diş boşluğu için  diş köprüsü risklidir. Ön ve arkadaki dişler ile birlikte  beş diş yapılır. Üç tane gövde kırılmaya müsaittir. Dayanaklar da iki tanedir ve beş dişin yükünü taşımaya çalıştıklarında kolay yıpranırlar.

Hiç dişim yok diyenler için ise sabit implant tedavisi için altı implant veya sekiz implant önerilebilir. Kemik durumu ve çene kemiğinin durumu bu sayıyı netleştirir. Her bir implant için de iki diş kaplaması yapıldığında uygulanan kaplama diş sayısı her çene için 12 ile 14 diş kaplama arasında olacaktır. İmplant ve 12 diş kaplaması. Sizin çenenizde hiç dişiniz yok ise size önerilebilecek tedavi alternatiflerinden birisi bu olabilir. 

implant
ALT ÇENE İMPLANT ÜZERİ HAREKETLİ PROTEZ İÇİN İKİ VEYA DÖRT İMPLANT GEREKEBİLİR .

 

 

İMPLANT FİYATLARI

Evet implant fiyatları insanın bütçesini zorlayabilir. Hele de ağzınızda boş olan yerler fazla ise. Çekilmiş dişleri kastediyoruz tabi. İmplant sayısını ve dolayısı ile implant fiyatını asıl belirleyen ağızda kaç implant yapılması gerektiğidir. Bazen tek bir implant ile ihtiyaç karşılanırken bazen 16 implant ihtiyacı olabiliyor. Aslında implant fiyatı olarak araştırdığınız tutar eksik diş boşluğunun kapatılması için yapılacak işlemlerin toplam maliyetidir. İmplant fiyatı tek başına bir şey ifade etmez çünkü. İmplantın kendisini belki de 300 Euro fiyat ile satın alabilirsiniz. Ama implantı uygulamak ayrı bir işlem. dikişleri alınması. Pansuman ayrı. Sonra implant üzerinin açılıp iyileşme başlıklarının takılması ayrı. Her bir işlem için doktor zaman ayırır ve steril edilmiş aletler kullanır.

İşlemler yukarıda saydığımız implant yapımı ve üzerine iyileşme başlığı takılması ile kalmaz. İyileşen diş eti içerisindeki implanta uygun çap ve diş eti yüksekliğinde bir dayanak kullanılması gerekir. Sadece bu dayanak için ödenmesi gereken ücret 50-100 euro dur. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için hekimin kullandığı cerrahi setler ve iyileşme başlıklarının maliyetleri de işin içerisine girdiğinde sadece implant ve bileşenleri için ne kadar alet gerektiği ve masraf edildiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

İmplant üzerine dayanak yerleştirildikten sonra sıra diş yapımına gelir. Diş  yapabilmek için kemik içerisindeki implant pozisyonunu ve diş eti kalınlığı ile şeklini modele aktarmak gerekir. Bu da ancak çok hassas ölçü tekniklerinin kullanılması ile mümkündür. Malzeme olarak ölçü malzemesi kalitesi olsa bile hekimin bunu kullanacak bilgi ve yeteneği olmalıdır. En iyi ölçü malzemesini konusunda hakim olmayan bir kişi kullansa bile sonuç hüsran olacaktır çünkü.

Hekim implantı yaptı iyileşme başlığını taktı. Dayanak da seçildi. İyi bir ölçü alınarak diş laboratuvarına götürüldü. Sırada diş teknisyeninin becerisi ve malzemelerinin başarısı var. Dikkatli bir çalışma ile hekimin aylarca emek vererek gerçekleştirdiği implant yapısı üzerine iyi bir diş yapma zamanı geldi. Haydi sevgili diş teknisyeni sana güveniyoruz. Bazen malzemeler iyi teknisyenin işçiliği yetersiz, bazen de teknisyen gayretli ama elindeki malzeme ve teknik altyapı yetersiz olabiliyor.

Diş laboratuvarından gelen sonuç netice itibarı ile diş hekiminin sorumluluğundadır. diş hekimi beğenmediği diş kaplama ve diş protezini gerekli gördüğü durumlarda yeniden yaptırmalıdır. Hastanın senelerce kullanacağı dişleri için hata kabul edilemez. tekrarlanan işlemler de maliyet ve emek sarf etmek olduğundan bunu karşılayacak bir bedelin alınması gerekir. Yapılacak dişi ucuza getirmek istediğinizde veya biz hekim ve teknisyenler bunu ucuza mal etmek istediğimizde bu yeniden yapma hareketlerinden kaçınmalar başlar. Ucuz fiyatlı yaptırılan işler için RPT olarak adlandırdığımız yeniden yapma işlemi kaçınılan bir işlem olur. Büyük sorunlar da urdan başlar.

 

BEGO İMPLANT NASIL?

BEGO İMPLANT NASIL?

Hemen hemen her şeyde olduğu gibi dişlerimiz için de kaybettikten sonra kıymete biniyor diyebiliriz. Bu yazıda Bego implant için bilgi ve önerileri paylaşacağız. Çevremizde dişini kaybeden kime sorsak diş çok önemli imiş, kıymetini bilmek lazım diye nasihat eder. Kıymet bilmekten kasıt dişin düzenli bakımını yapıp yaptırmak tabi. Peki nasıl bakacağız dişlerimize? Diş bakımı ile ilgili daha önce sayın Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya’dan aldığımız bilgileri sizinle paylaşmıştık. Diş bakımı ile ilgili videolara da www.youtube.com kanalından ulaşabilirsiniz. Bugün konumuz implantlar. Alman malı implantlar en kaliteli implantlar olarak konuşuluyor. Sizin için araştırdık. Alman implantlardan en kaliteli implant olarak adı geçen BEGO implant nasıl? diye doktorumuza sorduk.

2 adet bego implant
Alt çenede 2 adet bego implant

Aslında markalar üzerinden implant kalitesini sorgulamak her zaman söylediğim gibi gereksiz zaman ve enerji kaybı. Bir implant markası implantın başarısı için ilk koşul olamaz. Alman implantlar gerçekten kaliteli implantlar. Alman standartları hata kabul etmez. Bego implantlar da bunlardan bir tanesi. Bana Alman implant markaları nasıl derseniz size çok da net bir cevap vermem mümkün olmaz. Çünkü biliyoruz ki bazı firmalar ürünleri farklı ülkelerde imal ettirip sonra Almanya gibi marka değeri yaratan yerlerde paketliyorlar. Etiketinde Alman implant olarak görünen bazı ürünlerin de farklı yerlerde imal edildiği bir gerçek. Sadece implant için geçerli bir durum değil bu. Beyaz eşyalar veya kişisel bakım ürünleri de bu şekilde bir pazarlama tuzağı kurabiliyorlar. Kişisel olarak ben bunu tuzak olarak adlandırsam da sanayiciler bunu işçilik maliyetlerinin yüksek olması, seri üretim, ham madde gibi teknik konulara bağlamakta. Peki öyle olsun ben de kabul edeyim bu teknik konuları. Ama madem teknik ve ekonomik nedenler ile başka ülkelerde üretim yaptırdınız neden etiketi de orada basıp göndermiyorsunuz? İşte burada pazar değeri ve marka oluşumu gibi beni de eğitimimi de aşan ticari konular devreye giriyor.

Gelin en iyisi biz işin medikal yönüne bakalım. Bego marka implantlar benim yaptığım araştırmalara göre Almanya’da üretilip satılan iyi bir implant dır. Gerek cerrahi uygulama setleri, gerek satış ve destek ekibi sorunsuzdur. Uzun dönem takibi yapılmış implantlar her zaman söylediğim gibi güvenle kullanılabilir. Türkiye de implant fiyatı olarak en makul kaliteli implantlardan birisi de BEGO implant olarak bilinir. Almanların Türkiye için özel fiyat politikası gütmeleri nedeni ile bego implant fiyatları ülkemizde uygundur. Yurt dışındaki diş hekimleri Bego implantı daha yüksek fiyat ile temin ederler. Ülkemize özel indirimli fiyatları neden ile de Bego en çok satan implant markalarından bir tanesidir.

Yerli implantlar ile rekabet etmeyen bir Alman markası düşünün. Kalitesini tescillemiş uzun dönem başarısı kanıtlanmış gerek cerrahi aşamalar gerekse protez aşamaları bakımından sorunsuz. Neden yerli implant ile fiyat rekabetine girsin?

 

 

2017 implant fiyatları

2017 implant fiyatları

Her tedavide olduğu gibi implant diş tedavisi için de bir tahmini fiyat araştırması yapıyorsanız size 2017 ve 2018 implant fiyatları ile ilgili yaklaşık rakamlar vereceğiz. Önce gerçekten implant diş yapım ihtiyacı ne zaman ortaya çıkar ona bakalım. Yani implant tanımı ve nerede ne zaman kaç implant ihtiyacı olduğunu anlayalım. Bunu doğru tespit etmek için konu hakkında biraz bilgi sahibi olmak gerekiyor.

Çekilmiş dişler yerine çiğneme fonksiyonu sağlamak amacı ile bir protez, köprü veya implant uygulaması yapılması mümkündür. Bu tedavi alternatifleri içerisinde kullanımı en rahat olan ve az da diğer dişler üzerinde müdahale yapılmasına gerek bırakmayan yöntem implant uygulaması dır. Son yıllarda adını çok duyduğumuz bir tedavi olan implant yapama işlemi diş hekimliğinin En çok uygulama alanı bulan tedavilerinden olmuştur.

2018 İMPLANT FİYATI
2018 İMPLANT FİYATLARI

İmplant ağızda çekilmiş dişin olduğu bölgede kemik içerisine yerleştirilir. Titanyumdan yapılmış silindirik bir vida şeklindedir. İmplantın üzerine bir dayanak parça takılır ve onun üzerine diş kaplaması veya protezi uygulana bilir. İmplantlar ağızda köprü olarak veya tek diş olarak uygulana ilerler. İmplant üzerine protez yapımı da mümkündür. İmplantın en büyük avantajlarından birisi çene kemiği anatomisine muhafaza etmesidir. Yani çene kemiğinin erimesini önlerler. Diş çekildikten sonra diş kökünün boşluğunda bir erime olur. Damak kemiğinde oluşan bu erime estetik olarak da uzun sorun yaratır. Çekilen diş bölgesine klasik yöntemler ile köprü uygulanmak istendiğinde boşluğun önünde ve arkasında bulunan işler üzerinde aşındırmak yaparak diş köprüsü uygulaması yapılabilir. Ancak bu yöntemle işler üzerinden madde kayıp edildiği için tercih edilmezler. İmplantlar ise çene kemiği içerisine açılan yuva içerisine yerleştirilir. Yanındaki dişler ile hiçbir teması ve zararı yoktur.

 

İmplant üzerine yapılan dişler ile güvenli bir şekilde çiğneme fonksiyonu sallana bilmektedir. İyi bakıldıkları takdirde ömür boyu kullanabileceğiniz uygulamalar olan implant tedavileri hakkında daha fazla bilgi almak ve size uygun implant tedavisi için 0 212 661 69 79 numaralı telefondan diş hekimi Sertaç Kızılkaya için randevu alabilir implant fiyatları ve implant markaları ile ilgili detaylı bilgi kavuşabilirsiniz.2017 yılında implant fiyatları döviz kurlarındaki artışlara bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Ancak dünya standartlarına göre Türkiye’de implant fiyatları çok uygun durumdadır. İmplant fiyatlarına uygun olmasındaki en büyük etken Türkiye’de yetişmiş kalifiye sağlık hizmeti sunucularının bulunması ve asgari ücretin düşük olmasıdır.

2018 İmplant diş tedavi fiyatları döviz artış oranları civarda olacaktır.

İmplant yapımı

Günümüzde türkiye’de ve dünyada dişe kimliği alanında giderek yaygınlaşan implant tedavileri hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen insan sayısı artmaktadır. Geçmişte hastalara sınırlı tedavi seçenekleri sun olabiliyordu. Günümüzde diş eksikliği nde farklı tedavi alternatifleri olmakla beraber bütün dişlerini kaybetmiş hastalar için sabit implant üstü diş protezleri de bu Seçenekler arasında yer almaktadır. İmplantlar dişe kimliği alanında eksilmiş diş yerine yapay bir diş kökü koyarak 10’un üzerine de diş kaplaması uygulamasıdır. Sabit diş yapılamadığı durumlarda implant üzerine bazen hareketle protezler de uygulanır. Diş hekimliği diş kayıpları SONUCU oluşan konuşma çiğneme ve estetik sorunları gidermek için önceleri eksik diş bölgesinin ben ve arkasındaki dişleri keserek diş köprüleri yapma yoluna gitmişti. Çok sayıda diş eksikliği olduğu durumlarda dişlerin üzeri kaplama yapılıp bu kaplamalardan destek alan protezler kullanılıyordu. Oysa günümüzde eksik olan diş bölgesine koyulan imkan sayesinde çok daha fonksiyonel neredeyse kendi dişiniz gibi kullanabileceğiniz protezler yapılabilmektedir. Milat’tan önce 6000 yıllarında implant denemelerinin yapıldığına dair tarihi bulgular vardır günümüzdeki modern diş implantları ndan uygulanması bile it in titanyum malzemeyle çalıştığı 1960 lara dayanmaktadır. Modern bir şey kimliği nde hastanın çekilen diş bölgesindeki kemiği korumak aynı zamanda estetiği ve çiğneme fonksiyonu sağlamak hedeflenir. Kişi ne kadar çok iş kaybederse eksik dişlerin fonksiyon fonetik ve estetiğini vermekte o kadar zor olacaktır. İmplant tedavi ihtiyacın artması nüfusun giderek yaşlanması toplumun estetiğe verdiği önem ve implant avantajlarının her geçen gün daha çok fark edilmesi ile belirgin hale gelir. 

Nüfusun giderek yaşlanması başka bir deyimle yaşlı nüfusun artması dolayısıyla diş kaybetmiş insan sayısının artması demektir. İmplant üzerine yapılacak sabit veya hareketle protezler sayesinde ileri yaşlarda bir şey eksikliğine bağlı sindirim Sistemi problemleri de azalmaktadır. Diş kaybına bağlı olarak %1 takım değişiklikler olmaktadır. Diş çekilen bölgede hızlı bir şekilde kemik kaybı gerçekleşir. Çekilmiş dişin ben ve arkasındaki dişler çekim boşluğuna doğru hareket ederler. Çiğneme fonksiyonu giderek azalır. Çekilmişti şey karşısına denk gelen diş boşta kaldığı için çekim boşluğuna doğru uzar. Bu durumlar ortaya çıktıktan sonra implant yapılması daha da zor olacaktır. Eksik dişlerin yerine diş takılmaması hasta tarafından tahmin edilemeyecek bir şekilde kemik kaybına neden olur.

Dişlerini kaybetmiş hastalar için en çok görülen SORUNLAR şöyledir: Çene kemiğinin hacminin azalması. Çiğneme fonksiyonun azalması. Dudak ve yüz kaslarının desteğini kaybetmesi ve yüzün çökmesi. Kemik kaybı öncelikle kemik genişliğinin azalmasına neden olur. Damak üzerinden destek alan hareketli protezler altındaki dişeti dokusuna kuvvet verdinde Bu bölgelerde kemik kaybını da hızlandırmaktadır. Protezin çiğneme ve konuşma esnasında hareket etmesi kaçınılmazdır. Bunu engellemek için diş varsa dişlerden yoksa koyulacak implantlardan destek alınmaktadır.

En Yakın Diş Hekimi

En Yakın Diş Hekimi

Bir gün de implant diş yapılması mümkün müdür?

Her vakada mümkün olmasa da tek seansta implant uygulanıp üzerime diş koymak bazen mümkün olabilir. Eksik diş bölgesinde yeterli kemik hacmi varsa kapanır problemi yok ise, Ağız hijyeni yeterli ise diş ekimi insiyatif kullanarak implantın yapıldığı gün üzerine geçici diş uygulaya bilir. İmplant uygulaması yapılacak bölge de kemik arzu edilen hacim de olmayabilir. Bu durumda daha ince bülent koyulması gerekir. Bazen hekim kapanışı ve ağız bakımını yeterli gördüğü durumda bir sen hasta implant uygulayıp üzerine geçici diş yapa bilir. Eğer ağızda iltihap varsa diş eti durumu iyi değilse diş gıcırdatma sıkma veya kapanışta yeterli diş sayısı mevcut değilse bir gün de implant üzerine diş koymak mümkün olmaz.

İmplant konusunda uzman diş hekimi tarafından yapılınca hiçbir ağrı sızı duymazsınız. İmplant uygulamaları günümüzde güvenli ve hasta için büyük avantajlar sağlayan bir tedavi yöntemidir. İmplantlardan hastaların memnuniyet oranı oldukça fazladır.
Günümüzde kullanılan yöntemler ve implant malzemeleriyle implantın başarı oranı %98 ler seviyesindedir. İmplant ben ağza ömür boyu kullanılmak üzere uygulanırlar.
İmplant tedavisinin lan diş eksikliği olan hastalar faydalanabilir. Dişeti hastalığı nedeniyle dişleri sallanmaya başlamış kişiler için kemik kaybı olmadan implant uygulaması yapılınca uzun vadede iyi sonuçlar alınabilir.
Özellikle büyük şehirlerde diş ekimi seçerken konumunun size yakın olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü diş tedavileri çoğu zaman birden fazla seans gerektirir. Diş ekimine aldınız randevu saatlerde gitmeni son derece önem taşır. Özellikle implant tedavilerindeim lan uygulama Ve sonrasındaki aşamalar en az 10 defa kredi niye gitmenize gerektirecektir. Birinci aşamada implantların iyi planlanması gelir. Bu rantken aşamasına uzak bir birliktede yaptırmanız mümkün olabilmektedir. Bizim filmimiz de panoramik diş mankeni çekilip dijital olarak size verilebilir

İmplant uygulama sonrasında dikişleri aldırmak için bir hafta sonra tekrar kliniğe gitmemiz gerekecektir. Dikişler alındıktan iki ile üç ay sonrasında implant üzerine iyileşme villasının takılacağım seans olacaktır. Bu sırada yaranız oldukça iyi değişmiş ve size hiçbir ağrı sızı vermeyen bir boşluk olarak kalacaktır.
Küçükçekmece İmplant

Küçükçekmece İmplant

Ağızdaki dişler Herhangi bir nedenle çekildikten sonra Onun yerini doldurmak için uygulanan yapay Diş kökü olan implantlar günümüzde diş hekimliğinin en çok konuşulan tedavi yöntemleridir. Doğal diş kökü gibi kemik içerisine yerleştirilen implant üzerine bir kaplama bir köprü veya hareketli protez takılabilen yapay Diş kökü olarak da adlandırılabilir.

İmplantlar ağızda ömür boyu kullanılmak üzere uygulanır. İyi bir Ağız bakımı ve düzenli Diş Hekimi kontrolü ile herhangi bir sıkıntı yaşanmadan seneler boyunca implantları kullanmak mümkün olabilmektedir.

Bir diş eksikliğinde bir tane implant yeterlidir. Kemik hacmi yeterli ise hemen implant koyulabilir.Bir den fazla dişini eksik olduğu durumlarda implant sayısı boşluğun genişliğine göre belirlenir. iki diş eksikliğinde 2 implant uygulanır.3 diş eksik olduğunda en az iki implant gerekir. Bazen 3 diş için 3 implant da koyulabilir.

Doğal diş gibi çiğneme yapılmasına yardımcı olan implantlar uygulandıktan sonra 2-3 ay kemik ile kaynaması için beklenir. bu süre sonunda Bu süre sonunda implant ın üzeri açılır. Diş eti altındaki implant üzerinde bulunan kapak vidası çıkarılır.

Buraya iyileşme vidası takılır ve dişeti içerisinden ağız içerisine açılan bir parça 10 gün süreyle ağızda kalır. İyileşme vidasu adı verilen bu metal parça diş gibi çıkntılıdır. Diş eti İyileştikten sonra ağızda ölçü parçaları yardımı ile üzerinden ölçü alınır. Bu aşamadan sonra kendi dişlerimizin üzerine yaptır dığımız diş kapaması gibi bir prova ve bitim aşamasından oluşur.

İmplant Diş Fiyatı

İmplant Diş Fiyatı

 İmplant Diş Fiyatı

       Günümüzde implant diş fiyatı en çok konuşulan implant konusudur.Ancak aslında en son konuşulması gereken konudur. Çünkü implant doğal dişlere en iyi alternatiftir.Vücudun bir parçası olur ve kişiye ömür boyu hizmet eder.
Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir.
Bugün implantın, 21. yüzyılda üzerinde en çok çalışılacak olan diş tedavi şekli olduğu anlaşılmaktadır. Doğru teşhis, yeterli bilgi, tecrübe ve ekipmanla uygulandığında diş implantı, hasta  ve hekim açısından başarılı sonuçlar verebilen bir diş tedavi şeklidir.
İmplant diş fiyatı yaptığı görev ve kullanma süresi olarak bakıldığında diğer diş tedavi fiyatlarından çok daha uygundur.

İmplant diş kullanım alanları ve avantajları;

             Tek diş boşlukları ve implant

Sadece bir dişiniz eksik ve klasik köprü protezi için gerekli olan yandaki iki
dişinizi küçülttürmek istemiyorsunuz. Sizin için en uygun çözüm implant! Bir implant
ve üzerine yapılacak bir porselen kuron(diş) ile fonksiyon ve estetiğe
kavuşabilirsiniz.

             Birkaç diş eksikliği;

Özelliklede arka bölgedeki son dişinizi kaybetmişseniz klasik, takıp çıkartılan,
ağızda fazla yer kaplayan, metal bir takım bağlantıları olan protez kullanmak  zorundasınız. 
İmplant
 uygulamaları ile, 2–3 implant üzerine yapılacak 3 – 6 diş ile sabit porselen dişlere sahip olabilirsiniz.

             Tüm dişsizlik;

Alt yada üst çenede bütün dişleriniz çekildi.Hiç dişiniz yok!Klasik yöntemlerde üst çenede damak bölgesinin kapalı olmasından dolayı protezi yabancılama hissi, bulantı,
tat alma duyusunda azalma gibi problemler yaşanabilir. Alt çenede ise protezin hareket etmesi, konuşurken yada yemek yerken ağızdan çıkması, damakta sürekli oluşan yaralar gibi problemler.

Her çenede 6 yada 8 implant 12 yada 14 diş seçenekleri ile sabit porselenler  olabildiği gibi, 2 yada 4 implant ile yine hareketli fakat ağızda daha az yer kaplayan, damağı kapatmayan, konuşurken çiğneme yaparken oynamayan, istenildiği zaman çıkarılıp temizliği yapıldıktan sonra tekrar takılan protezlerde yapılabilir.

           İmplant diş kökü şeklinde tasarlanmış diş fonksiyonlarının taklit eden, suni diş köküdür. Brengmark isimli araştırmacı diş hekimi küçük fare deneylerinde titanyum vidaları kulanmış herhangi bir alerjik reaksiyon yapmadan kemiğe tutulan bu vidaları diş kökü formuna getirerek çene kemiğine yerleştirmiş çene kemiğinde
implantlar daha fazla yüzeyde tutuna bilmesi içinde vida formu verilmiştir.
Estetik bölgede implant destekli protetik restorasyonların hazırlanması ve özellikle tek diş eksiklikleri ile iki veya daha fazla komşu dişin eksikliğinin tedavisi oldukça zordur ve SAC sınıflamasında komplex tedavi olarak kabul edilir.